Warsztaty fotograficzne Alicja reczek, fotografia artystyczna

SKIBEK.

Model, stylista i fotograf. Człowiek orkiestra. Na Majówce 2015 spotkamy się ze Skibkiem.
 

-Nie umiem mówić o sobie, więc powiem kilka słów o człowieku, który mnie prześladuje od ponad dwudziestu lat. Spotkałem go na swej drodze w 1993 roku i żyję z nim do tej pory. Człowiek ten początkowo był modelarzem. Poznawał świat w trzech wymiarach, często tworzył go w miniaturowej wersji w formie makiet. Potem zaczął przekładać rzeczywistość na dwa wymiary za pomocą ołówka, węgla i wszystkiego, co „brudzi” papier. Z czasem doszedł do tego kolor i wszelkie śmierdzące mazidła nakładane na płótno. W liceum został zarażony nieuleczalną chorobą przenoszoną dowolną drogą. Choroba początkowo nosiła nazwę „fotofilis” ale potem ewoluowała do miana „fotografii”, która w tym stanie szybko postępowała pochłaniając cały umysł. Przez jakieś dziesięć lat, człowiek ten próbował się leczyć za pomocą grafiki, ale ciągle nosił w sobie ten wirus, który ostatecznie przejął kontrolę nad jego zmysłami. Nowe czasy i nowe lekarstwo - film. Człowiek przeszedł eksperymentalną terapię homeopatyczną opartą na obrazie ruchomym i dźwięku. Efektem ubocznym tego leku było kilka realizacji filmowych. Niestety i ta terapia okazała się bezsilna i człowiek pogodził się z chorobą, a nawet z nią zaprzyjaźnił. Teraz, od czasu do czasu, żeby uśmierzyć „cierpienie” związane z wyzwalaniem migawki, człowiek ten odpręża się stając po drugiej stronie obiektywu. Boję się trochę o Niego, bo podobno niektóre środki tego typu potrafią szybko uzależnić. Może uda mi się go namówić i zabrać ze sobą na wakacje fotograficzne, chociaż może być ciężko, bo to człowiek nieśmiały :) 

 

Do tej pory Skibek wział udział w letniej edycji Czarownych Warsztatów 2014. Ponadto prowadził zajecia z miejskiej fotografii nocnej na jesiennej edcji, która odbyła się w Płocku. 
 

http://www.maxmodels.pl/model-aldonasitarczyk,1.html


GRAŻKA.
 

Grażyna Łącka. Fotomodelka. Fotograf. Kobieta energiczna, kreatywna i temperamentna.  
 

-Z wykształcenia jestem fotografem. Wychowałam się na analogowych zdjęciach, które były i będą mi najbliższe. Być może za wcześnie wyszłam za mąż. W każdym razie w głębi duszy pośród sterty pieluch i obowiązków rodzinnych wszystko wokół siebie widziałam wciąż okiem aparatu. Wtedy to jeszcze nie był mój czas. To był czas zakochania i fascynacji Rodziną. To były inne czasy. Pasja fotograficzna, którą zaraziłam się w liceum, mimo upływu lat przetrwała. Fotografia to moje życie. Patent na wyrażanie siebie. Sposób na trudy obecnego świata. Odskocznia od rzeczywistości. Moim pierwszym aparatem był Zenit. Następnym aparatem Praktica PLC3, którą mam do dzisiaj. Zarobiłam na nią fotografując, jeszcze przed uzyskaniem dyplomu. Potem bardzo długa przerwa…Obecnie gdy dzieci stały się już dorosłe mam więcej czasu dla siebie, znów powróciłam do fotografii ale jako… modelka.

-Pozuję od 3 lat. Zerkam na plan zdjęciowy od drugiej strony. Będąc małą dziewczynką wyobrażałam sobie sobie jako aktorkę. Obecnie realizuję swoje wielkie marzenie. Poza tym od zawsze interesował mnie człowiek, jego troski i pragnienia. Jego jestestwo, głębia osobowości i charakter. Pewnie dlatego ujmują mnie zdjęcia ukazujące emocje. Fotografie przedstawiające jakąś opowieść. Taką fotografię lubię najbardziej. Obrazy, które „mówią” i zatrzymują na dłużej. Obecnie zaczynam działać także jako fotograf. Docelowo chciałabym się na tym skupić. Czy mi się uda? …. Czas pokaże.

 

               http://www.maxmodels.pl/modelka-strob63.html


 

AMADI na pokładzie Czarownych Warsztatów jest od 2013 r. Najpierw realizował pamiątkowy film backstage. Potem prowadzał wykład nt. techniki filmowania lustrzanką cyfrkową. Teraz będzie gościem Wieczoru Kulturalnego, który odbędzie się 2.05.2015 w Warszawie.


AMADI


Amadeusz Andrzejewski. Absolwent Politechniki Gdańskiej i PWSFTviT. Na co dzień pracuje jako montażysta i "jednoosobowa ekipa filmowa" przy reportażach i klipach, po godzinach zajmuje się kinem niezależnym jako reżyser i montażysta.Administruje największym polskim forum o sprzęcie filmowym videodslr.pl. Jako reżyser ma w dorobku, oprócz etiud, trzy krótkometrażowe filmy fabularne - "Pro Morte", "Bal Utracony" i "Ziemiankę". Jako montażysta pracował już przy kilkunastu projektach niezależnych i studenckich, w tym ostatnio pierwszym pełnometrażowym.


Warto odwiedzić portfolio Amadeusza. Składa się na nie set filmów zaczynających się od magicznego GRUNWALDU aż po relacje z obrad jury polskiej edycji konkursu NATIONAL GEOGRAPHIC: 


      http://www.youtube.com/playlist?list=PL36EF4703A566B582

W ramach Wieczoru Kulturalnego 2.05.2015 spotkamy się z RAVEM wiernym kibicem Czarownych Warsztatów. Niezwykle ciekawy temat, bo projekty społeczne. Nasz gość nie tylko je współtworzy ale i organizuje. 


 
RAV

 

Rafał Kaźmierczak - fotografik, entuzjasta sztuki fotograficznej, a w szczególności fotografii tradycyjnej i wielkoformatowej. Swoją pasję rozwija od ponad 20 lat. Autor pięciu wystaw indywidualnych oraz kilkunastu zbiorowych. Prezentował swoje prace w Polsce, m.in. w Lublinie, Kielcach, Jarosławiu, Olsztynie oraz poza granicami kraju – Belgii, Serbii, Macedonii i Bułgarii. Laureat nagrody „Best author FIAP” oraz licznych nagród, wyróżnień i akceptacji Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP, pretendent do tytułu Artist of FIAP. Zdobywca wyróżnienia w konkursie Fotoerotica 2014 organizowanym przez miesięcznik Playboy. Jego zdjęcia niejednokrotnie były publikowane w prasie branżowej. Obecnie głównym przedmiotem zainteresowań jest fotografia portretowa, aktu, abstrakcja oraz zgłębianie szlachetnych technik fotograficznych. Najbliższe jego sercu są słowa Dona McCullin’a: „Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali.”

www.maxmodels.pl/fotograf-harmonymode.html
CHMIEL
 

Niekonwencjonalny warszawski stylista i florysta. Grzegorz Chmiel na Majówce 2015 wyczaruje dla nas kwieciste kompozycje, zajmie się stylizacją, będzie również pozował.
 

Woń – Kolor - Faktura. Kwiaty. Lubię na nie patrzeć kiedy umierają. Dlaczego? Myślę, że z każdą kompozycją umiera część mnie. Jednak z czasem odradzam się doskonalszy. Moje aranżacje od początku spisane są na śmierć – taka prawda. Do każdej kompozycji podchodzę indywidualnie. Nie powielam tych samych pomysłów. I nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych. Uwielbiam niekonwencjonalne połączenia. Inspirują mnie ludzie, emocje i muzyka. Poezja. Oryginalność i symbolika. Myślę, że wielu z Was zgodziłoby się z moją sentencją "dobrze, że kwiaty nie mówią, bo zdradziłyby nasze tajemnice i głęboko skrywane intencje". Dlatego zabijam je z premedytacją. Skazuję kwiaty na śmierć, by moje tajemnice nigdy nie wyszły na jaw. A Wy jak byście postąpili?

 

Wszystkich ciekawskich zapraszam do mojego gnijącego, a zarazem pachnącego świata. 


MARCIN BOGDAN SZADKOWSKI 

-Płocczanin od urodzenia, emocjonalnie związany ze swoim miastem. Bloger. Społecznik, członek zarządu Płockiej Grupy Fotograficznej (PGF) Otwarty na wszystko, co kreatywne i pobudzające miasto. Zwolennik działań na rzecz najbliższego otoczenia w myśl hasła: "To my tworzymy rzeczywistość". Z wykształcenia automatyk i metrolog, z zawodu projektant. Z zamiłowania fotograf. W zdjęciach szuka odskoczni od świata poukładanego myślenia i wyższej matematyki. W swoim dualizmie wiecznie rozdarty między humanizmem, a naukami ścisłymi, co wykorzystuje przy pracy nad swoimi zdjęciami. Najlepiej czuje się w reportażu, fotografii produktowej i food stylingu. Założyciel bloga o tematyce lifestyle'owej, Stara się łączyć wszystkie swoje pasje w tym jednym miejscu. Łowca ciekawych osobowości. Pamięć o kreatywnych ludziach- pasjonatach zachowuje przeprowadzając z nimi wywiady.

Marcin do tej pory brał udział w edycjach 2014. Wystąpił w roli modela i gościa m.in. na Wieczorze Kulturalnym. Na Majówce 2015 będzie kręcił film backstage.

 


 
Kultowy i nietuzinkowy. Związany z branżą artystyczną jak mało kto :) Do tej pory brał udział w edycjach 2012 i 2014. Na naszym pokładzie zagosci również w te wakacje.


ANDRZEJ BERSZ 'schody do nieba' 

Ur. 11 lutego 1948 r. Absolwent ASP w Warszawie na wydziale rzeźby. Do tej pory zajmował się wieloma dziedzinami twórczymi: ceramiką, rysunkiem, grafiką, projektowaniem wnętrz, a nawet dziennikarstwem. W ostatnich latach skupia się na prowadzeniu warsztatów artystycznych w dziedzinie ceramiki i fotofrafii. W branży fotograficznej Andrzej znany jest jako fotograf i model. Sam o sobie mowi:


-Jestem modelem i fotografem niekomercyjnie, co daje mi możliwość pełnej kontroli nad tym co i z kim robię. Tu dodam, że modelem jestem chętniej i częściej... z czystego lenistwa...  to fotograf na sesji musi się naprawdę twórczo wysilać. No i to fotograf bierze udział w wystawach, konkursach, umieszcza zdjęcia na plakatach, okładkach i wewnątrz  pism fotograficznych... a ja z tego z satysfakcją i wdzięcznością korzystam :) Co zaś robi model?.... o tym chętnie opowiem w czasie bezpośrednich spotkań z Wami już w to lato na warsztatach u White Alice. Pozowanie to chyba mój narcyzm :) ...ale i realizacja marzeń o byciu aktorem. I tu ciekawy paradoks- z racji mojego wieku tj. 64 lat, w którym nie mam dużej konkurencji, mogłem od razu przejść do "ról dramatycznych" omijając wcześniejsze etapy typu "fashion" lub "amant" ;)
 

                                                                        www.maxmodels.pl/schody_do_nieba.html  
 

 


Operator. Reżyser. Fotograf. Niezwykle kreatywny i diabelsko skromny :)


BARTOSZ GRZYWNA


-Zanim zajął się fotografią, swoje potrzeby artystyczne zaspokajał komponując muzykę. Swoją przygodę z aparatem fotograficznym zaczął od zdjęć przyrodniczych co wiązało się wykształceniem rolniczym. Szybko jednak odkrył, że najciekawszym zwierzęciem do fotografowania jest człowiek. Jego ulubionym tematem jest portret. Zawodowo jako fotoreporter związany z prasą motoryzacyjną. Ostatnio jednak głównie fotografuje i produkuje filmy dla magazynu Manager. Wraz z nową technologią video jaka weszła w świat lustrzanek cyfrowych, zainteresował się, dla niego, nową formą przekazu. Jako operator kamery i reżyser zaczął tworzyć, jak je sam nazywa, video-portrety. Już nie zdjęcia ale jeszcze nie filmy. Małe dziełka zawieszone na pograniczu cyklu fotograficznego i etiudy filmowej, które najczęściej realizuje wraz z Andrzejem Berszem 'schody do nieba'.

 

Bartosz gościł na pokładzie naszych warsztatów parokrotie. Był gościem Wieczoru Kulturalnego. Brał udział w płockich i warszawskich edycjach 2014. 
 

  www.grzywna.jimdo.com


Wulkan energii i pomysłowości. Kreatywny, otwarty na eksperymenty, szczery do bólu :)

ANDRZEJ WITKOWSKI 'VITKOV'


Z zawodu informatyk, po godzinach fotograf - pasjonat. Swoją przygodę z fotografią zaczął będąc jeszcze nastolatkiem, kiedy to w Jego ręce dostał się ZENIT XP ojca. Wtedy to podekscytowany kręcił koreksem i spędzał godziny w ciemni, nie mogąc doczekać się efektów. Po wielu latach wrócił do swojej pasji, choć sprzęt fotograficzny nieco się zmienił - przeszedł na fotografię cyfrową. I znów historia zatoczyła koło - po latach cyfrowych zabaw wrócił do sprzęt analogowego. 

Na letniej edycji 2014 Vitkov omawiał swoją twórczość - od pierwszych zdjęć, przez poszukiwanie własnego stylu, aż po pełną świadomość siebie jako artysty. Andrzej opowiadał także o ambrotypii - tzw. "mokry kolodion". 

           https://www.facebook.com/andrzej.vitkov.witkowski?fref=tsBarabara Szafraniec, Ryszard Wolbach i Kamil Szafraniec to osoby zaangażowane w publikacje, która towarzyszy naszym warsztatom.  

 

kilka słów o "KOLORACH NADZIEI"


To pierwsze takie wydarzenie artystyczne w Polsce. Do odbiorców dociera poprzez spektakularne widowisko teatralne, płyty z muzyką, fotografię artystyczną, szkolenia oraz co najważniejsze -jako książka. Wszystko ma jeden wspólny cel- uświadomienie ludziom, że nigdy nie wolno się poddawać oraz pokazanie jak żyć lepiej i być szczęśliwym. Książka j
est szczerą i przejmującą rozmową człowieka z samym sobą. To jego osobisty dialog z negatywnymi i pozytywnymi myślami. Autorka książki Barbara Szafraniec umiejętnie prowadzi bohatera przez labirynt umysłu, wskazując dyskretnie drogę do szczęścia i sukcesu. To bogate wydawnictwo uzupełniają dwie płyty. Jednym z ich twórców jest Ryszard Wolbach, znany i ceniony kompozytor i autor tekstów, ex wokalista zespołu Harlem. Druga płyta to debiut niezwykle kreatywnej formacji Sopor. Spektakl “Kolory Nadziei” łączy w sobie: teatr, taniec, nowoczesne wizualizacje, fotografię artystyczną, grafikę komputerową i rożne rodzaje muzyki. Dzięki temu charakteryzuje się ogromną dynamiką skutecznie docierając do widza i wywołując w nim burzę emocji, radość, czasem strach, ale co najważniejsze refleksję oraz zastanowienie nad samym sobą.

http://www.kolorynadziei.pl/


ANNA KASZKOWIAK 'ABSENTIA'
 

Do tej pory brała udział w jesiennych edycjach 2012-2013 i w Majówce 2014. Na wspomnianych edycjach zajmowała się stylizacją i wizażem. Warto jednak zaznaczyć, że Absentia jest przede wszystkim stylistką i projektantką specjalizującą się w tworzeniu unikatowych toczków (fascynatorów) Ponadto wykonuje ręcznie niebanalne dodatki w stylu: retro, gothic, victorian. Ma na swoim koncie pokazy na warsztatach i festivalach. Jej marką interesuje się coraz więcej sklepów. Współpraca z nią to gwarancja sukcesu.


ABSENTIA założycielka pracowni Veil. Specjalizuje się w tworzeniu unikatowych nakryć głowy oraz ozdób do włosów. Każda z nich jest niepowtarzalnym "małym dziełem sztuki".


-Moje projekty często nawiązują do mody z dawnych epok oraz ich modernistycznych interpretacji, mających swoje odzwierciedlenie w subkulturze gotyckiej. Gorsety są moją największą miłością- kolekcjonuję je i często wykorzystuję w moich stylizacjach. W wolnym czasie najchętniej słucham muzyki (głównie nurt coldwave) oraz śpiewam. Interesuję się także sztuką nową, która stała się tematem mojej pracy dyplomowej. Do moich ulubionych twórców należą: Roman Opałka, Alina Szapocznikow i Adres Serrano, choć gustuję również w wytworach secesji i prerafaelityzmu.

http://www.veil.pl/


KAMIL SZAFRANIEC


To nowa postać na polskiej scenie muzycznej. Młody kompozytor, autor tekstów oraz pomysłodawca projektu SOPOR. Przenosi nas w magiczny i kolorowy świat muzyki. Przybliżając jej charakter należy podkreslić: mocną, rockową sekcję rytmiczną, która przeplata się z potężną orkiestrą symfoniczną. Zwraca uwagę niezwykłe bogactwo instrumentalne: charakterystyczne riffy gitarowe, dynamiczna perkusja, wirtuozerski fortepian oraz świetnie wkomponowane harfy, flety, instrumenty smyczkowe i dęte. Muzyka symfoniczna łączy się z akcentami orientalnymi. Wzniosły ale i liryczny charakter utworów znakomicie uzupełniają chóry. Dużą rolę odgrywa część wokalna i aktorska interpretacja tekstów. Sopor porusza tematy emocjonalnej egzystencji człowieka.   


Muzyka Sopor współtworzy wraz z utworami Ryszarda Wolbacha widowisko "Kolory Nadziei" którego premiera miała miejsce 4 października 2012 roku w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie. U boku obu artystów wystąpili m.in. Piotr Cugowski, Michał Jelonek, Marcin Kołaczkowski, Michał Rudaś, Kalina Kasprzak, oraz Alternatywny Teatr Tańca Luz wraz z solistą Igorem Leonikiem.

Do tej pory Kamil wystapił w roli modela na letniej edycji Czarownych Warsztatów w 2013.
 

http://www.sopor7.com/

http://www.kolorynadziei.pl/ 


 
ŁUKASZ JANKOWSKI-WOJTCZAK


Urodzony i związany przez długi czas z Jarocinem. Swoją fotografię szlifował od najmłodszych lat przejmując pasję od ojca. Początkowo na zdjęciach ukazywał przyrodę, później zajmował się reporterką. We wczesnych latach licealnych występował w kabarecie oraz prowadził autorską audycję w Jarocińskim radio. Pomimo ciągłego związania z fotografią i plastyką koleje losu sprowadziły go do Poznania, gdzie ukończył projektowanie witryn Web oraz multimedia.

 

Obecnie zajmuje się fotografią ślubną, fotografią reklamową, portretem i aktem. Jego prace kilkukrotnie wystawiane były w galeriach oraz publikowane w prasie ogólnopolskiej. Jest założycielem i współwłaścicielem serwisu www.footoo.pl oraz testerem aparatów fotograficznych z klasy pół i profesjonalnych. Wielokrotnie zasiadał w jury konkursów fotograficznych. Oprócz tego jest wykładowcą i prowadzącym warsztaty fotograficzne dla początkujących z zakresu podstaw fotografii.
 

Prywatnie. Filozof i obserwator. Samotny podróżnik, outsider i introwertyk. Studnia z której czerpać można odpowiedzi na koleje życia. Człowiek przebywający na pieszo Polskę. Twórca wielokrotnie publikowanej i wystawianej w Polsce oraz zagranicą: ‘Drogi Krzyżowej na Fotografiach.’ Drogi…w której wraz z Andrzejem Frankowskim ukazuje problemy egzystencji i codzienności ludzi.
 
Na lipcowych warsztatach 2013 Łukasz w ramach swojego wykładu opowiadał nt. "dylematu doboru właściwego sprzętu do indywidualnych potrzeb fotografującego" Ponadto podzielił się z nami refleksjami nt. swojego projektu "Droga Krzyżowa na Fotografiach".


LECH KORUSIEWICZ.

Jeden z bardziej charakterystycznych i kontrowersyjnych modeli. Kontaktowy, otwary i kreatywny. Jak sam o sobie mówi jest dojrzałym mężczyzną po 50 roku życia. Spełnionym w wielu dziedzinach. Zawsze akceptował swoje ciało, bo tak został wychowany. Nagość nigdy nie była dla niego problemem, a wręcz przeciwnie, stała się czymś co wzmacniało jego poczucie własnej wartości. Lech podkreśla, że jego ciało to najlepszy ubiór, dlatego z taką swobodą i łatwością pozuje do aktów. 
 

-Obracając się w środowisku artystów często byłem dla nich modelem. Grając w teatrach studenckich nabrałem umiejętności aktorskich. To zachęciło mnie do zainteresowania się modelingiem. Okazało się, że jest spore zainteresowanie fotografów taką osobą jak ja, dość kontrowersyjną, bo pokazującą śmiało swoje ciało w rożnych stylizacjach i aranżacjach. Pozowanie daje mi ogromną radość i przyjemność, a co najważniejsze spotyka się ze słowami uznania ludzi z branży, w przeciwieństwie do laików i tzw. oglądaczy. Pozowanie jest jedyną dostępną mi formą ekspresji w sztuce dlatego jest dla mnie tak istotne. Starannie przygotowuję się do sesji. Z reguły proponuję fotografom dany scenariusz i dobieram modelki pasujące do koncepcji tego co chcę pokazać. Lubię tematy wzięte albo z mego dość burzliwego życia np. relacje z kobietami, albo realizuję swoje fantazje. Unikam banału, sztampy, glamouru i schlebianiu opinii publicznej. 

Lech gościł na letniej edycji 2013.
 

http://www.maxmodels.pl/model-oldskul.html 
 
 

 
KAPITAN MATZKY
 

Maciej Włodarczyk. Pseudonim artystyczny: kapitan Matzky. Członek Rady Stowarzyszenia Autorów Polskich (SAP). Poeta. Debiut "po_między"(2007) Kolejny tomik: "pobuncie" (2008) Grafik i redaktor wkładki o młodej kulturze AHOJ! w kwartalniku literacko-naukowym ZNAJ. Pismo, od początku jest, otwartym medium dla twórców i naukowców niezależnie od  ich tkz. przynależności. Kapitan Matzky działa też w streetarcie. Ostatnio zagrał w spektaklu teatralnym "ERZAC" reżyserowanym przez Mariusza Pogonowskiego.


Jak sam o sobie mówi: -niedoszły erudyta i szczudlarz. Maciej to prawdziwy animator kultury. I choć jest to gatunek podupadły jak i  zagrożony, to jednak można w naszym kraju spotkać pojedyńczych jego przedstawicieli. Matzky jest jak dynamit ;) Przy pierwszym kontakcie jego energia i zapał wprost zwalają z nóg, by po chwili zdać sobie sprawę, że ma się do czynienia z osobowością nader barwną, unikatową i intensywną. Kapitan śmiało kreuje swój świat. Jest ekscentryczny i od razu zapada w pamięć. Bije od niego charakterystyczny optymizm i empatia. Zdumiewa jego otwartość na drugiego człowieka. Jest w ciagłym biegu. Integruje i inspiruje. Zagrzewa do działania. Dzięki swojemu wyjątkowemu instynktowi i wrażliwości świetnie odnajduje się w rozmaitych gałęziach sztuki takich jak: poezja, proza, teatr czy fotografia.  

Kapitan odwiedził Czarowne Warsztaty w 2011 & 2012. 


 

http://www.matzky.pl


Wykonanie: arcyro.pl